Menu
Your Cart

Termal Perde Sistemleri


o    Termal Perde Mekanizasyonu

Seranın içindeki optimal iklim değerlerini korumak ve maksimum üretimi en az giderle desteklemek üzere, seralara entegre edilen sistemlerin başında Termal Perde Sistemleri gelmektedir. Seranın içerisinde direk aralarındaki mesafelere uygulanan sistemler tüm tünel boyunca uzanan direkler arasına monte edilecek olan perde kumaşının açılmasını ve kapanmasını sağlamaktadır. Push Pull ve Halatlı Sistem şeklinde 2 farklı uygulama modelinden oluşan sistemlerin kendi içlerinde uygulama ve/veya kullanma avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Bu sistemler, tek yatay perde ve/veya çift yatay perde olarak dizayn edilebilmektedir. Genelde, seranın bulunduğu bölge, iklim koşulları ve istenen iklim değerleri göz önüne alınarak yapılan yatay perde uygulamaları dışında, ayrıca talep edilmesi durumunda tan güneş etkilerini azaltmak ve daha fazla ısı kaybını önlemek amacıyla enerji tasarrufu yapabileceğiniz yan perde kumaşının açılıp kapanmasını sağlayacak yan perde sistemleri de uygulanabilmektedir.
Şirketimiz, Termal Perde Sistemlerinde Hollanda’lı çözüm ortağı partner şirketlerimiz ile yol almaktadır. Dünyanın birçok bölgesine ürün tedariği sağlayan partner firmamız, ürettiği ürünlerin kalitesi ve sistem dayanıklılığı ile sektöre yön veren firmaların başında gelmektedir.

Alweco Hortizontal and Vertical System Solutions… alıntısıdır.


     


o    Termal Perde Kumaşı

Sera kurulacak olan bölgenin iklim değerlerine, yakıt türüne ve üretilecek olan ürün gamına bağlı olarak değişiklik gösteren perde kumaşı modelleri talebe ve değerlendirmelerimize istinaden seçilmektedir. Enerji korumanın çok fazla amaç olmadığı ama asıl önemli olanın, zararlı güneş enerjilerinin korunmanın ilk amaç olarak düşünüldüğü seralarda gölgeleme yüzdesi özelliğinin, enerji tasarrufu özelliğinin daha fazla olduğu modellerin seçilmesi gerekirken; tam aksine enerji tasarrufunun ön planda tutularak, gözetildiği durumlarda da gölgeleme yüzdesinin yüksek olan modellerine kıyasla enerji tasarrufu özelliğinin daha yüksek olduğu modelleri seçmek gerekmektedir. Her iki özelliğin de arzu edilmesi gereken lokasyon ve ürün desenlerinde ise iki yatay perde sistemi kurularak iki farklı özelliklerde iki ayrı tip perde kumaşı montajının yapılması gerekmektedir.

Şirketimiz, Termal Perde kumaşlarında Belçika’lı çözüm ortağı partner şirketlerimiz ile yol almaktadır. Dünyanın birçok bölgesine ürün tedariği sağlayan partner firmamız, ürettiği ürünlerin kalitesi ile sektöre yön veren firmaların başında gelmektedir.

Phormium Termal Perde Kumaşı Çözümleri… alıntısıdır.